شانس انقلاب انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

شانس: انقلاب انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی قلیانی‌ها زیاد دچار سکته مغزی می‌شوند

رئیس کنگره بین‌المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی کشور عزیزمان ایران با اشاره به عوامل بروز سکته مغزی گفت: قلیانی‌ها نسبت به سایر افراد احتمال بیشتری جهت

قلیانی‌ها زیاد دچار سکته مغزی می‌شوند

قلیانی ها زیاد دچار سکته مغزی می شوند

عبارات مهم : ایران

رئیس کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی کشور عزیزمان ایران با اشاره به عوامل بروز سکته مغزی گفت: قلیانی ها نسبت به سایر افراد احتمال بیشتری جهت مبتلا شدن به سکته مغزی دارند.

به گزارش مهر، دکتر بابک زمانی در ارتباط با برگزاری بیست وچهارمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی کشور عزیزمان ایران اظهارداشت: در این کنگره که با نشانه ارائه بروزترین دستاوردها در حوزه نورولوژی برگزار می شود، مهمانانی از داخل و خارج از کشور حضور یافته و بروزترین یافته ها و اطلاعات میان حضار به اشتراک گذاشته خواهد شد.

قلیانی‌ها زیاد دچار سکته مغزی می‌شوند

وی افزود: از طریق این کنگره ارتباط نزدیک میان اساتید داخلی و خارجی فراهم شده است و تبادل نظر علمی میان صاحبنظران صورت می گیرد.

رئیس بیست وچهارمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه موضوعاتی همچون ام اس، سردرد و سکته مغزی در این کنگره مورد بحث قرار می گیرد و بعضی اساتید نیز در این زمینه ها صحبت دارند، گفت: سکته مغزی دومین علت فوت و میر و نخستین عامل ناتوانی در کشور به شمار می رود.

رئیس کنگره بین‌المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی کشور عزیزمان ایران با اشاره به عوامل بروز سکته مغزی گفت: قلیانی‌ها نسبت به سایر افراد احتمال بیشتری جهت

زمانی گفت: ۳ ساعت ابتدای بروز سکته مغزی در درمان آن بسیار حائز اهمیت است و زمانی طلایی محسوب می شود و در مواردی حداکثر تا ۴٫۵ساعت هم ممکن است بتوان این وقت را در نظر گرفت، بنابراین خانواده ها نباید به هیچ عنوان علائم سکته مغزی را دست کم بگیرند.

وی به نشانه های سکته مغزی اشاره کرد و گفت: اختلال تکلم، کج شدن صورت و ضعف در دست به صورت ناگهانی از علائم و نشانه های سکته مغزی است که باید بسیار جدی گرفته شود و خانواده ها بلافاصله با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند.

رئیس کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی کشور عزیزمان ایران با تأکید بر اینکه بیمارانی که دچار سکته مغزی شده است اند، نباید با خودروی شخصی به بیمارستان انتقال یافته شوند، گفت: آمبولانس ها به نقشه هایی مجهز بوده که بیمار را هرچه سریع تر به بیمارستان هایی انتقال یافته کرده که مجهز به امکانات درمان سکته مغزی هستند. همچنین در صورت نیاز کارها مورد نیاز را حین انتقال بیمار جهت ان انجام می دهند.

قلیانی‌ها زیاد دچار سکته مغزی می‌شوند

زمانی به تأثیر مصرف قلیان و استعمال دخانیات در بروز سکته مغزی اشاره کرد و عنوان داشت: خانواده ها باید نسبت به این عنوان آگاهی داشته باشند آیا که این مسئله علاوه بر بروز آسیب جهت خانواده ها باعث ایجاد بیماری های متفاوت از جمله سکته مغزی می شود.

این متخصص مغز اعصاب ادامه داد: گاهی ژنها نیز در بروز سکته مغزی نقش داشته و افرادی که سابقه فامیلی مبتلا شدن به این بیماری را دارند زیاد احتمال دارد دچار سکته مغزی شوند البته عوامل محیطی و تغذیه ای و سبک زندگی سالم در بروز سکته مغزی زیاد حائز اهمیت است.

رئیس کنگره بین‌المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی کشور عزیزمان ایران با اشاره به عوامل بروز سکته مغزی گفت: قلیانی‌ها نسبت به سایر افراد احتمال بیشتری جهت

وی با بیان اینکه فشار خون بالا، قند و چربی زیاد در افراد آنها را به سکته مغزی نزدیک می کند، گفت: برطرف کمبود تحرک بدنی و عدم استعمال دخانیات و قلیان از فاکتورهای مهم پیشگیری از بروز سکته مغزی است.

رئیس کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی به نقش رسانه ها در آگاه سازی مردم جهت پیشگیری از سکته مغزی اشاره کرد و بیان داشت: در صورتی که افراد در مورد علائم و نشانه های سکته مغزی آگاهی داشته باشند، می توانند با کارها به موقع از عوارض این مسئله در جامعه جلوگیری کرده و به بیمار نیز کمک کنند و از طرفی نیز علائم خطر را آشنا و از بروز آن پیشگیری کنند.

قلیانی‌ها زیاد دچار سکته مغزی می‌شوند

زمانی یادآور شد: البته توجه بیش از حد رسانه ها در ارتباط با بعضی از امراض همچون ام اس، باعث بروز وحشت در میان مردم شده است و نیازی نیست که مردم تا این اندازه در معرض اطلاع از این بیماری و یا آمار مبتلا شدن آن قرار گیرند. در حالی که این مسئله در ارتباط با سکته مغزی متفاوت بوده و اطلاع رسانی به مردم بسیار حائز اهمیت است.

بیست و چهارمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی کشور عزیزمان ایران ۱۲ تا ۱۵ اردیبهشت ماه با حضور اساتید و صاحبنظران داخلی و خارجی در هتل المپیک برگزار می شود.

واژه های کلیدی: ایران | ارتباط | خانواده | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs