شانس انقلاب انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

شانس: انقلاب انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی غرور و بی مسئولیتی آفت انسجام اصلاح طلبان است/ سال 92 اگر هاشمی در صحنه می مان

اگر مشکلاتی است با مردم در میان بگذارد و مردم را در تمام زمینه ها به حساب بیاورد.

غرور و بی مسئولیتی آفت انسجام اصلاح طلبان است/ سال 92 اگر هاشمی در صحنه می مان

محمد هاشمی: غرور و بی مسئولیتی آفت انسجام اصلاح طلبان است/ سال 92 اگر هاشمی در صحنه می ماند 30میلیون رای داشت

عبارات مهم : انتخابات

اگر مشکلاتی است با مردم در میان بگذارد و مردم را در تمام زمینه ها به حساب بیاورد.

محمد هاشمی در مورد انتخابات ریاست جمهوری و نتیجه های آن گفت: جریان پیروز مورد اعتماد مردم قرار گرفته، متقابلا مردم توقع دارند و ما نمی توانیم چشم خود را ببندیم و بگوییم همه چیز خوب است و مسئله نداریم یا صبر کنیم، چون توان نداریم، هم مسئله وجود دارد وهم توان حل آنها.

غرور و بی مسئولیتی آفت انسجام اصلاح طلبان است/ سال 92 اگر هاشمی در صحنه می مان

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصاحبه با عصر کشور عزیزمان ایران ادامه داد: ما هم آینده نگری می کردیم و هم انتظار این درصد همکاری و رای را داشتیم. این راهی که 92 شروع شد عمدتا بر مبنای تدبیر و راهنمایی و دعوت مرحوم هاشمی رفسنجانی بود و در سایه تدبیر ایشان و شخصیت فراجناحی ایشان اصلاح طلبان و گروه های خردگرا و اعتدالیون حول محور ایشان جمع شدند و در حقیقت می توان گفت: فرماندهی و راهبری این جریان به دست ایشان بود و مرحوم در شرایط متفاوت رهنمودها ونصایح مورد نیاز را داده بودند.

وی ادامه داد: این کاری که اقای هاشمی کردند جزو استثنائات تاریخ است یعنی با همه شرایطی که داشتند آمدند وارد صحنه انتخابات شدند و از ان طرف هم شورای نگهبان و افراطیون و اصولگرایان تحلیلی که از ورود اقای هاشمی داشتند این بود که ایت الله 30 میلیون رای خواهد داشت و چند گزینه را مطرح کردند: “یکی اینکه انصراف دهد و دوم، او را رد صلاحیت کنند و گزینه سوم اگر بتوانند در انتخابات اثر بگذارند.

اگر مشکلاتی است با مردم در میان بگذارد و مردم را در تمام زمینه ها به حساب بیاورد.

هاشمی افزود: گزینه تاثیر در انتخابات و گزینه اینکه ایشان در صحنه انتخابات بماند و 30 میلیون رای داشته باشد جهت انها مطلوب و عملی نبود ناچار گزینه سوم را گزینش و ایشان را رد صلاحیت کردند با این استدلال که هزینه رد صلاحیت مرحوم کمتر هست. هنگامی که ایشان رد صلاحیت شد نامزدهای انتخابات که یکی متعلق به جریان اصلاحات و دیگری اعتدال بود، در صحنه بودند که در نهایت منجر به تفاهم و ماندن و ییروزی دکتر روحانی شد.

رئیس اسبق شرکت صدا و سیما یادآوری کرد: بعد از آن ما انتخابات خبرگان و مجلس را در سال 94 داشتیم که؛ ان هم تقریبا به نحوه بسیار مطلوبی تمام شد و مردم به لیستی که از طرف این جریان انتشار یافته بود بطور کامل رای دادند، ذهنیتی در بین نخبگان و اصلاح طلبان وجود داشت که باید راه و اندیشه های اقای هاشمی ادامه پیدا کند.

وی اضافه کرد: معمولا همه به این عنوان معترف بودند؛ با جلوگیری از اشتباهاتی که بعد از پیروزی در سال 76 بوجود آمد، تفرقه و باصطلاح تندروی هایی که بعد از پیروزی در آن دهه پیش آمد و پرهیز از ان جریان ها و با توجه به اینکه وحدت بین نیروهای اصلاخ طلب و اعتدالی و عاملان و مابقی حاصل شده است بود در سایه این وحدت این ها توانستند دو کار را حل کنند؛ ” یکی همان گزینش رییس جمهور و دوم در شورای شهر لیست یکسان بدهند و با یک لیست وارد میدان شوند” که مورد توجه قرار داده شد و با یک پیروزی چشمگیر و تفاوت جدی آرا و اعتماد مردم به پیروزی رسید.

غرور و بی مسئولیتی آفت انسجام اصلاح طلبان است/ سال 92 اگر هاشمی در صحنه می مان

محمد هاشمی توضیح داد بعد از این پیروزی چه باید کرد؛ اولا باید این وحدت و انسجامی که بین نیروهای اصلاح طلب و اعتدالیون و بخشی از جریان اصولگرای معتدل و خردگرا ایجاد شده است است باید حفظ شود اگر تفرقه ایجاد شود و یا به کسی غروری دست دهد و فکر کند که بهر حال خودش و جریانش به تنهایی سهم زیادی در این توفیقات داشته، آفت هایی است که منجر به شکست خواهد شد و نباید در این وحدت و انسجامی که بوجود آمده خلائی وارد شود تا بتوان پرسشها بعدی را در سایه همین وحدت حل نمود .

وی ادامه داد: توصیه بعدی این است که؛ هنگامی که مردم جایگاهی را با رای خود به نامزد و شخصیتی تنفیذ می کنند توقع خدمت دارند باید به مردم پیگیری شود و در حقیقت باید جریان پیروز به نیازهای مردم پاسخگو باشد. اگر مشکلاتی است با مردم در میان بگذارد و مردم را در تمام زمینه ها به حساب بیاورد امام فرمودند: « هر کاری که مردم می توانند انجام دهند به مردم واگذار کنید» و به عاقل مردم تاکید داشتند.

اگر مشکلاتی است با مردم در میان بگذارد و مردم را در تمام زمینه ها به حساب بیاورد.

و خاطرنشان کرد: بنابراین هنگامی که که جریان پیروز مورد اعتماد مردم قرار گرفته و به او رای دادند متقابلا مردم توقع دارند و ما نمی توانیم چشم خود را ببندیم و بگوییم همه چیز خوب است و مسئله نداریم یا صبر کنیم، چون توان نداریم بلکه هم مسئله وجود دارد وهم توان حل آنها و نیاز به پاسخگویی است بعد هر جا هر سنگری که در اختیار اصلاح طلبان و اعتدالیون است باید سنگرنشینان پاسخگوی مردم به مسئولیتشان باشند و تلاش کنند رضایت مردم را جلب کنند و اینگونه نباشد که مردم و پرسشها انها فراموش شود.

این سیاستمدار با تاکید بر اینکه: اگر اینگونه عمل شود و غرور و انشقاق نباشد می توانیم امیدوار باشیم که این اعتماد مردم ادامه داشته باشد و در غیر این صورت باید منتظر شکست و از دست رفتن اعتماد مردم باشیم و رو آوردن مردم به جریان برابر یادآوری کرد: در جریان این انتخابات و انتخابات گذشته برنامه هایی مطرح و قول هایی به مردم داده شد و اصولا یکی از حرف ها و محورهایی که مرحوم هاشمی تاکید داشتند این بود که؛ ” دولت آقای روحانی باید دو دوره ای شود جهت اینکه بتواند برنامه های خود را عملی و تعهدات خود را اجرا کند” و جهت تحقق وعده ها و استمرار برنامه ها در جهت حل پرسشها مردم اعم از پرسشها اقتصادی و معیشتی و پرسشها روابط بین الملل ادامه این دولت الزامی است.

غرور و بی مسئولیتی آفت انسجام اصلاح طلبان است/ سال 92 اگر هاشمی در صحنه می مان

محمد هاشمی در آخر بیان کرد: در مورد وعده های که مدیر جمهور در سال 92 و 96 باید پاسخگو باشد و هر کسی در مجموعه دولت بسته به جایگاه و مسئولیتش باید پاسخگوی مردم باشد. به نظرم جناب روحانی این روحیه را دارد و در همین انتخابات بخوبی مسئولیت پذیری خود را نشان دادند و به نظر من این تعهد کاری در جناب اقای روحانی است و باید در زیرمجموعه دولت هم باشد معیار باید مسئولیت پذیری و توانایی انجام کار و شایسته سالاری باشد. یک سری موانع در کشور ما وجود دراد که؛ در اختیار یک قوه نیست و فراقوه ای است که در چنین جاهایی هم باید با تدبیر و عطوفت و تعامل سازنده پرسشها حل شود.

واژه های کلیدی: انتخابات | اصلاح طلب | محمد هاشمی | اصلاح طلبان | هاشمی رفسنجانی | انتخابات خبرگان | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs