شانس انقلاب انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

شانس: انقلاب انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل آیا فرانسوی ها جهت نجات برجام از شر ترامپ سینه سپر می کنند؟ / لوبلاگ

لوبلاگ نوشت: در 26 جولای، وزارت خارجه فرانسه بیانیه ای را انتشار داده است که بسته تازه تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران و روسیه در کنگره آمریکا را نشانه رفته بو

آیا فرانسوی ها جهت نجات برجام از شر ترامپ سینه سپر می کنند؟ / لوبلاگ

لوبلاگ: آیا فرانسوی ها جهت نجات برجام از شر ترامپ سینه سپر می کنند؟

عبارات مهم : آلمان

لوبلاگ نوشت: در 26 جولای، وزارت خارجه فرانسه بیانیه ای را انتشار داده است که بسته تازه تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران و روسیه در کنگره آمریکا را نشانه رفته بود.

به گزارش گزینش ، بر اساس براورد وزارت خارجه فرانسه، دامنه قلمره تحریم ها طبق قوانین بین المللی غیر قانونی هست. این بیانیه همچنین از اروپایی ها خواست که مکانیزم های ملی ای را جهت این منظور اتخاذ کنند و مکانیزم هایشان را نیز به روز کنند تا بتوانند از خود در برابر قوانین آمریکا دفاع کنند. وزیر خارجه فرانسه نیز خواستار همکاری اروپایی ها با هم جهت پیگیری به این مسئله آمریکایی شد.

آیا فرانسوی ها جهت نجات برجام از شر ترامپ سینه سپر می کنند؟ / لوبلاگ

آلمان نیز به تحریم های تازه علیه روسیه حمله کرد آیا که همکاری این کشور با توزیع کنندگان انرژی همکاری باسابقه ای هست. این احتمال وجود دارد که فرانسوی ها در اقدامی برجسته از برجام حمایت خاص ای کنند.

در مصاحبه اخیر ترامپ با وال استریت، او گفته بود اگر به من بود، 180 روز پیش عدم تعهد کشور عزیزمان ایران به برجام را قبول کرده بودم.

لوبلاگ نوشت: در 26 جولای، وزارت خارجه فرانسه بیانیه ای را انتشار داده است که بسته تازه تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران و روسیه در کنگره آمریکا را نشانه رفته بو

این نشان دهنده تلاش دولت امریکا جهت خروج از برجام است . ترکیب بیانات ترامپ و اقداماتی که گفته می شود در کاخ سفید در جریان است برجام را به خطر انداخته است.

از نظر فرانسه وقت بندی تحریم های تازه و اطهارات ترامپ در باره برجام مسئله زاست. کمپانی های فرانسوی چند هفته پیش سنگ بنای روابطشان را با کشور عزیزمان ایران بنا کردند و این سنگ بنا با تردیدهای سیاسی به خطر خواهد افتاد.

سوم جولای شرکت انرژی توتال قرادادی 5 میلیارد دلاری با کشور عزیزمان ایران امضا کرد. بیست روز بعد شرکت حمل و نقل فرانسوی آستوم نیز توافقی را جهت ساخت واگن قطار در کشور عزیزمان ایران امضا کرد. شرکت رنو نیز قرار است قرارداد بلند مدتی را نهایی کند.

آیا فرانسوی ها جهت نجات برجام از شر ترامپ سینه سپر می کنند؟ / لوبلاگ

همزمان شرکت های کوچک تر فرانسوی نیز فعالیت های خود را در گوشه وکنار اقتصاد کشور عزیزمان ایران شروع کرده اند. سوشی شاپ که یک رستوران زنجیره ای فرانسوی است نخستین شعبه خود را در پایتخت کشور عزیزمان ایران باز کرده هست. ایرباس نیز پیش تر فروش هوپیما به کشور عزیزمان ایران را شروع کرده بود . شرکت مخابراتی اورنج و آکور نیز به دنبال برقراری روابط با ایرانند. جهت فرانسه کشور عزیزمان ایران بازار مهمی هست. کشوری که کمپانی های فرانسوی میتوانند در بخش های استراتژیک آن وارد شوند.

موفقیت شرکت های فرانسوی در کشور عزیزمان ایران بخش مهمی از برنامه فرانسه جهت تقویت موقعیت خود در مسابقه های جهانی هست. وزیر خارجه فرانسه از کسری 48 میلیارد دلاری این کشور در سال 2016 خبر داده بود و گفته بود فرانسه از فقدان کمپانی های صادر کننده زحمت می برد. تنها 125 هزار کمپانی با این شاخصه وجود دارد ونیمی از آنها هم فقط با یک کشور کار میکنند.

لوبلاگ نوشت: در 26 جولای، وزارت خارجه فرانسه بیانیه ای را انتشار داده است که بسته تازه تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران و روسیه در کنگره آمریکا را نشانه رفته بو

او بی شک به توانایی های صادراتی آلمان اشاره دارد. این توانایی همچنین موقعیت متمایز آلمان و فرانسه را نسبت به کشور عزیزمان ایران توضیح می دهد. با اینکه آلمان بزرگترین شریک تجاری کشور عزیزمان ایران قبل از اعمال تحریم ها بود ولی این کشور کشور عزیزمان ایران را به عنوان یک شرکت تجاری در بین شرکای بزرگتر از جمله آمریکا می بیند.

ارزش صادرات آلمان به آمریکا 114 میلیارد دلار در سال 2016 بوده در حالی که ضادرات فرانسه 47 میلیارد دلار بوده هست. آمارهای سال 2016 جهت کشور عزیزمان ایران رقم 2.9 میلیارد یورو را جهت آلمان و 1.7 میلیاراد دلار را جهت فرانسه نشان میدهد.

آیا فرانسوی ها جهت نجات برجام از شر ترامپ سینه سپر می کنند؟ / لوبلاگ

بنابرین ادامه رابطه تجاری با کشور عزیزمان ایران جهت فرانسه مهم تر است تا آلمان.

این به خاص راجع به سرمایه گذاری های خارجی حایز اهمیت هست. کمپانی های فرانسوی در حال ساخت واحد های کسب و کار خودشان در ایرانند. این واحد های تجاری زمانی که به بار بنشیند ارزش سهام قابل توجهی را جهت آنها به ارمغان خواهد آورد. عالی ترین مثال موجود میتواند شرکت پژو باشد .

پژو در آمریکا فروش ندارد. اگرچه پژو ممکن است یک نمونه اغراق شده است از وابستگی به بازار کشور عزیزمان ایران باشد ولی نشان میدهد تا چه حد بازار کشور عزیزمان ایران جهت سرمایه گذاران فرانسوی پرسود است.

از نظر امانوئل ماکرون که با وظایف عظیمی در خصوص احیای کسب و کار فرانسوی مواجه است رضایت اقتصادی ناشی از توافق هسته ای انگیره نیرومند ای جهت حمایت و حفظ آن است.

اگر چه کارها هماهنگ از سوی کشورهای اروپایی جهت متقاعد کردن ترامپ مهم استاما فرانسه احتمالا عالی ترین کشوری است میتواند این اوضاع را اداره کند.

یکی از دلایل آن این است که ماکرون وقت زیادی را با ترامپ چه در فرانسه و چه در واشنگتن صرف کرده و روابط شخصی ای با او ایجاد کرده هست. این روابط باید به ماکرون شانس بیشتری را جهت ارتباط مستقیم با ترامپ در این زمینه بدهد و و این رابطه الزاما بر اساس روابط از طریق مشاورانی نخواهد بود که ترامپ گرچه جهت آنها احترام زیادی قائل است ولی به حرف هایشان گوش نمیکند.

دومین علت موقعیت خوب فرانسه وقت بندی هست. ماکرون از پیروزی اخیر خود بسیار خوشحال است و انرژی بیشتری دارد. ماکرون به واسطه محبوبیت و نفوذ در دستگاه دیپلماسی فرانسه از جایگاه خوبی برخوردار است.

علاوه بر این آنگلا مرکل و دولتش به زودی وارد مسابقه های انتخاباتی در آلمان میشوند و همین مساله توجه همه انها را به خود معطوف کرده ولی عنوان تحریم کشور عزیزمان ایران و روسیه اوضاع پیچیده ای را جهت برای هر دو کشور ایجاد کرده هست. در نهایت اینکه، فرانسه میتواند ثابت کند که مدافع قابل اعتمادی جهت توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران در اروپاست.

واژه های کلیدی: آلمان | ایران | فرانسه | فرانسه | تحریم ها | فرانسوی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs